לראשונה במרכז הרפואי זיו: ניתוח להחלפת מפרק מרפק בוצע בהצלחה במחלקת אורתופדיה

24/2/2016

מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי זיו ממשיכה לשמש כמוקד מצויינת ולהרחיב את מגוון השירותים והניתוחים המבוצעים במסגרתה. לראשונה במרכז הרפואי זיו בוצע בהצלחה במחלקה ניתוח להחלפת מפרק מרפק על ידי פרופ' אלכסנדר לרנר מנהל מחלקת אורתופדיה, ד"ר יורם עוזר, אורתופד מומחה בכירורגיית כף היד, ד"ר מוסא שחאדה, מתמחה במחלקת אורתופדיה וד"ר אבידב ליברמן, מומחה בניתוחי מרפק מבית החולים שיבא בתל השומר, מבכירי המנתחים בארץ בתחום החלפת מפרק המרפק.

הניתוח בוצע בגבר בשנות ה-50 לחייו מחיפה, אשר במשך שנים סבל מכאבים עזים והגבלות קשות בתנועה, עקב שבר חמור במרפק. על אף שעבר מספר ניתוחים לתיקון השבר בבתי חולים בחו"ל ובמרכז הארץ, עקב התקדמות המחלה הניוונית ושחיקת סחוס קשה במרפק, נזקק הגבר לניתוח החלפה מלא של מפרק המרפק.

הניתוח ארך שעתיים ורבע, במהלכו בוצעה הסרה של המפרק הפגוע ובמקומו הוכנס משתל מסגסוגת טיטניום ופלסטיק קשיח ומיוחד, שישמש כתחליף למרפק. כאמור, הניתוח עבר בהצלחה ולאחר אשפוז קצר שוחרר המטופל לביתו. כעת יזדקק להמשך טיפול פיזיותרפיה שיקומי בקהילה ומעקב במרפאת אורטופדיית כף היד המרכז הרפואי זיו.

פרופ' אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי זיו מציין כי המחלקה עושה את המיטב על מנת להעניק לתושבי הגליל את השירות והטיפול המתקדמים והטובים ביותר שניתן,  "המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי זיו שואפת לסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המכשור, הציוד והטכנולוגיה הרפואית הנמצאים בשימוש המחלקה. מעתה גם ניתוחי החלפת מפרק המרפק יהיו חלק ממגוון רחב של ניתוחים מתקדמים המבוצעים על ידי רופאי המחלקה, המקפידים להתעדכן בכל שיטות הטיפול המתקדמות הקיימות בעולם ולהכיר את כל הציוד והמכשור הרפואי החדיש. אנו מרחיבים את מגוון הניתוחים והשירותים במחלקה על מנת להעניק למטופלים את הטיפול המקצועי הטוב ביותר שניתן" אומר פרופ' לרנר.