לקראת פתיחתו הצפויה של המכון לרדיותרפיה: ד"ר שיאון קורן מבית החולים בילינסון , נבחר לפיסיקאי הראשי במרכז הרפואי זיו

11/2/2016

נמשכות ההכנות לקראת פתיחתו הצפויה של מכון הרדיותרפיה (הקרנות) במרכז הרפואי זיו , לצוות המרכז הרפואי זיו הצטרף ד"ר קורן שיאון  מבית החולים בילינסון, שמונה לפיסיקאי הראשי בבית החולים.

ד"ר קורן, יליד מטולה, מוסמך מטעם הבורד האמריקאי לרדיולוגיה בפיסיקה רפואית טיפולית, ומוסמך בפיסיקה רפואית טיפולית מטעם האיגוד הישראלי לפיסיקה רפואית, הינו בעל דוקטורט מטעם אוניברסיטת בן גוריון, התמחה בפיסיקה רפואית במרכז הסרטן פוקס צ'ייס בפילדלפיה וכיהן כפיסיקאי רפואי בבית החולים הנחשב מאונט-סיני במנהטן. משנת 2014 ועד מינויו לפיסיקאי הראשי במרכז הרפואי זיו שימש כפיסיקאי הראשי במרכז דוידוף לטיפול ולמחקר מחלות הסרטן בבית החולים בילינסון.

ד"ר קורן, מלווה את הקמת מכון הרדיותרפיה, כולל תחום רכישת המכשור והציוד הרפואי הייעודי וכיולם, קליטה והכשרת עובדים עבור המכון וכן כתיבת פרוטוקולים רפואיים. כמו כן ילווה את ההכנות בתחום הדימות הנלוות לפתיחתו של מכון הרדיותרפיה, כגון הטמעת מכשיר ה-PET CT  והכנסת הדמיות מותאמות במכשיר ה- MRIהחדיש.

ד"ר קורן, מספר כי הוא רואה שליחות במשרתו וכי כבר כשהגיע לראשונה למרכז הרפואי זיו בשנת 2009 ונפגש עם מנהל מחלקת אונקולוגיה, פרופ' ג'מאל זידאן, הציג פרופ' זידאן בפניו את חזון הקמתו של מכון הרדיותרפיה, וכעת נסגר מעגל, עם הצטרפותו לצוות הרפואי של המרכז הרפואי זיו.

"עם פרופ' זידאן תמיד שמרתי על קשר מקצועי ואישי והחודש אני מתחיל את עבודתי במרכז הרפואי זיו, בצוותא עם פרופ' ג'מאל זידאן וד"ר ניקולא נאסר הרדיותרפיסט, בשיתוף פעולה לקראת פתיחתו של מכון הרדיותרפיה. העבודה שנעשית במרכז הרפואי זיו לקראת הפתיחה הינה מדהימה – המכשור החדש שנרכש מהווה את קדמת הטכנולוגיה העולמית וטובי המומחים ורופאי הקרינה הביעו נכונות להגיע וללוות מטופלים כשיפתח המכון.  זוהי בשורה לצפון והזדמנות גדולה, גם לתושבי מרכז הארץ שיעדיפו לקבל את טיפולי הקרינה המתקדמים ביותר אצלנו- ומבלי להמתין זמן רב. המכון יאפשר קשר אישי בין המטופלים לבין הרופאים המומחים והפיסיקאים הבכירים, דבר ייחודי שלא תמיד מתאפשר בבתי חולים גדולים" ציין ד"ר קורן.

 ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, אומר כי לקראת פתיחתו הצפויה של מכון הרדיותרפיה קולט המרכז הרפואי זיו מומחים מובילים בתחום. "פתיחתו של מכון הרדיותרפיה הינה אירוע מכונן עבור המרכז הרפואי זיו ותושבי הצפון. אנו ממשיכים בגיוס רופאים מומחים מצטיינים כחלק מהמאמץ להעניק לתושבי הגליל את השירות והטיפול המתקדמים והטובים ביותר שניתן. אנו שואפים כל העת לקלוט רופאים חדשים ולהצטייד במכשור הרפואי המתקדם ביותר ואיננו חוסכים באמצעים על מנת להעניק למטופלינו את הטוב ביותר. אני מברך את ד"ר קורן על הצטרפותו לצוות המרכז הרפואי זיו ומאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש", אמר ד"ר זרקא.ד"ר שיאון קורן