מכשיר C.T. מהדגם המתקדם ביותר בעולם והראשון בישראל החל לפעול במרכז הרפואי זיו

22/12/2015

המרכז הרפואי זיו, רכש והחל להפעיל מכשיר ה- C.T. המתקדם ביותר בעולם, דגם AQULION ONE של חברת טושיבה. המרכז הרפואי זיו הוא הראשון אשר רוכש מערכת זו ובכך מביא לתושבי הצפון ולנזקקים לשירותיו הרפואיים את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לראשונה בישראל.

למכשיר ה-C.T. החדש כמות קרינה מינימלית, פחותה ב-80% מהמכשירים הקודמים. מהירות ואופן סריקת המכשיר גבוהה ביותר ומאפשרת סריקה של 640 פרוסות בסיבוב אחד - פי 10 מהמכשור הקודם (64 פרוסות). איכות התמונה המתקבלת הינה ברמה גבוהה המסייעת לאבחון והטיפול המקצועי.

הדיוק הגבוהה של המכשיר בשילוב המהירות הגבוהה שלו מאפשרים קבלת תוצאות בזמן קצר ביותר ומתן מענה רפואי מיטבי במקרים של טראומה, שבץ מוחי ועוד. הסריקה הרחבה והמהירה מאפשרות ביצוע שחזורים תלת מימדיים שבעבר היו מסובכים לביצוע, כמו למשל שחזור מלא של הלב בפעימת לב אחת.
כמו כן מאפשר המכשיר החדיש בדיקה של ילדים ללא צורך בהרדמה כפי שהיה נהוג במכשירי ה-C.T. בעבר. 

המכשיר החדיש והמתקדם נרכש מתרומתה הנדיבה של קרן אדליס אשר אפשרה להנהלת המרכז הרפואי למקסם את התועלת מהתרומה ובמשא מתן מול חברת טושיבה רכשה מכשיר מתקדם זה לצד מכשיר CT נוסף המיועד למכון ההקרנות אשר יפתח במהלך שנת 2016.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, מודה לקרן אדליס על נדיבותה ועל תמיכתה בקידום השירות הרפואי בזיו. מכשיר ה-C.T. החדש אשר החל לפעות בזיו מהווה נדבך חשוב ונוסף בשיפור שירותי הרפואה עבור תושבי הפריפריה הצפונית. ה- CT של מכון ההקרנות הוא תנאי חשוב לתפעולו ולמתן טיפול רפואי חיוני וחשוב לתושבי הצפון כאן ליד ביתם". המכשיר החדש והמתקדם ביותר בישראל לצד הצוות המקצועי הם המסר החשוב ביותר לתושבי הצפון. ניתן לקבל רפואה מתקדמת גם כאן בפריפריה ללא מעמסות הנסיעה לערים הרחוקות וגם לא למערכת הפרטית. איננו חוסכים באמצעים על מנת להעניק למטופלינו את הטוב ביותר, ושואפים כל העת להצטייד במכשור הרפואי הטוב ביותר ולפתח שירותים חדשים בתמיכת משרדי הממשלה ותורמים נדיבים ומיוחדים כמו קרן אדליס. המטרה העומדת לנגד עיננו הינה הענקת מכלול שירותי הבריאות החיוניים לתושבי הגליל ורמת הגולן סמוך למקום מגוריהם" אמר ד"ר זרקא.