ד"ר יעל שקי-תמיר מומחית ברפואת נשים ורפואת האם והעובר נבחרה למנהלת יחידת האולטרסאונד הגניקולוגי

8/10/2015

ד"ר יעל שקי-תמיר, מומחית ברפואת נשים ורפואת האם והעובר, מונתה למנהלת החדשה של יחידת האולטרסאונד הגניקולוגי במרכז הרפואי זיו. בנוסף תשמש ד"ר שקי כאחראית על מרפאת ההיריון בסיכון ותבצע דיקורי מי שפיר.

ד"ר שקי-תמיר, 46, נשואה ואם לארבעה שהעתיקה מגוריה עם משפחתה לכפר ורדים, סיימה את לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון בשנת 1997. שימשה כרופאה בכירה בחדר לידה ומרפאות הריון בסיכון בבית חולים הדסה הר הצופים בירושלים. בעלת התמחות מקצועית בתחום רפואת האם והעובר במשך שנתיים באוניברסיטת מקגיל (McGill) במונטריאול, קנדה. עם חזרתה לישראל בשנת 2012 שימשה רופאה בכירה במכון האולטרסאונד במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע.
ד"ר שקי-תמיר הינה חברה באיגוד הישראלי לגינקולוגיה ומיילדות והחברה לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה.

כחלק מתפקידה בבתי החולים השונים עסקה ד"ר שקי- תמיר גם בהוראה למתמחים ברפואת נשים ויילוד, הוראת סטודנטים בסבב גינקולוגיה ומיילדות והוראה בבית הספר לאולטרה-סאונד בבית החולים מאיר בכפר-סבא ובעתיד צפויה להצטרף לצוות המרצים הבכיר בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת.

יחידת האולטרסאונד הגניקולוגי במרכז הרפואי זיו מספקת מגוון בדיקות במהלך ההיריון ואחריו, כולל מעקב הריון בסיכון, בדיקות שקיפות עורפית וסקירת מערכות מאוחרת, בדיקות אולטרה-סאונד מכוונות ודופלר מתקדם בהריון במקרי הריון בסיכון או בנוכחות ממצאים חשודים בעובר, דיקורי מי שפיר ובדיקות סיסי שליה. כמו כן, בדיקות דופלר ודיקורי מי שפיר לאבחון הפרעות כרומוזומליות וזיהומים בהריון ובירורים מעמיקים במקרה של מומים. בנוסף מתבצעות בדיקות אולטרה-סאונד גינקולוגי ודופלר גינקולוגי, כמו גם בדיקות תלת מימד לבירור חלל הרחם.
היחידה מצוידת במכשור מתקדם, ובדיקות הדימות מבוצעות על פי הנחיות האיגוד הישראלי לאולטרה-סאונד והנחיות משרד הבריאות.

ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו, ברך על בחירתה של ד"ר שקי-תמיר וציין, כי "המרכז הרפואי זיו שם לו למטרה קליטה של רופאים מומחים מצטיינים בכלל התחומים. "אני שמח על הצטרפותה של ד"ר שקי-תמיר לשורותינו ומאחל לה הצלחה רבה. אני משוכנע, כי כשרונה וניסיונה המקצועי יטיבו עם אוכלוסיית הצפון כולה. גיוס של רופאים מצטיינים אשר מעתיקים את מקום מגוריהם לצפון ובאים להיות חלק ממשפחת המרכז הרפואי זיו מחמם את הלב והינו בשורה לכל תושבי הצפון" אמר ד"ר זרקא.


 
ד"ר יעל שקי תמיר, מנהלת יחידת האולטרסאונד הגניקולוגי