ד"ר האשם בשארה,נבחר לנהל את מרפאת הריאות במרכז הרפואי זיו.

21/1/2015


ד"ר האשם בשארה, מומחה לרפואה פנימית ומחלות ריאה, נבחר לנהל את מרפאת הריאות במרכז הרפואי זיו. ד"ר בשארה מחליף את ד"ר זוהר אליאל הוותיק והמוערך שפרש לגמלאות.

ד"ר בשארה, רופא משנת 1986, סיים את לימודי הרפואה בטכניון בהצטיינות והתמחה ברפואה פנימית בבית החולים בני ציון בחיפה. בין השנים 1992-1994 התמחה במחלות ריאה בבית החולים רמב"ם בחיפה, בסיום ההתמחות הקים את המכון לתפקודי נשימה בבית החולים בנצרת. בשנת 1997 הקים את המרכז לאבחון וטיפול בשחפת (מלש"ח) בבית החולים בנצרת אשר נתן שירות גם לאוכלוסייה המתגוררת בנפת צפת והכנרת. בנוסף לעבודתו בבית החולים בנצרת, שימש ד"ר בשארה כיועץ למחלות ריאה לקופות החולים מכבי וכללית.

בנוסף לניהול מרפאת הריאות במרכז הרפואי זיו, משמש ד"ר בשארה כמרצה בבית הספר לסיעוד באוניברסיטת חיפה וכן כמרכז תחום פולמונולוגיה (רפואת מחלות ריאה ודרכי הנשימה) בפקולטה לרפואה בצפת, בה זכה לאחרונה בתואר "מרצה מצטיין" לשנת 2014.

בשנים 1998-2005 שימש ד"ר בשארה חבר בוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות למיגור השחפת, במסגרתה לקח חלק בקביעת המדיניות למיגור השחפת ברמה הלאומית והיה חבר בצוות אשר ניסח את הנהלים למניעת וטיפול בשחפת בישראל.

לד"ר בשארה פרסומים רבים בספרות המקצועית הבינלאומית ועבודותיו הוצגו בכנסים בינלאומיים חשובים. ד"ר בשארה שותף למחקרים במגוון תחומים, וכן שימש כמנחה לעבודת גמר לתואר MD, בפקולטה לרפואה בטכניון.
בנוסף, לד"ר בשארה תואר מוסמך בניהול מערכות בריאות -MHA ותואר מוסמך בבריאות הציבור MPH במגמת אפידמיולוגיה.

מרפאת הריאות במרכז הרפואי זיו, מבצעת בדיקות ריאה ומייעצת לחולים בכל סוגי מחלות הריאה, כולל בדיקות ברונכוסקופיה פיבראופטית וביופסיה ריאתית. המרפאה ממוקמת במתחם מרפאות החוץ, בקומת הכניסה של המרכז הרפואי.

אל"מ (במיל') ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו ברך על בחירתו של ד"ר בשארה וציין, כי הינו רופא מצויין, אשר יקדם את תחום הטיפול במחלות ריאה במרכז הרפואי זיו "אני שמח על הצטרפותו של ד"ר בשארה לשורותינו ומאחל לו הצלחה רבה. אני משוכנע, כי כשרונו וניסיונו הרב יטיבו עם אוכלוסיית הצפון כולה. אני מודה לד"ר זוהר אליאל, שפרש לגימלאות על שנים רבות של עשיה למען תושבי הצפון ומאחל לו כל טוב" אמר ד"ר זרקא.