מבית החולים הדסה למרכז הרפואי זיו: ד"ר רן כץ מונה למנהל החדש של מחלקת אורולוגיה במרכז הרפואי זיו

10/11/2014

ד"ר רן כץ, מומחה לאורולוגיה מבית החולים הדסה בירושלים, מונה למנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי זיו, במקום ד"ר אוסקר קוטלירוף שפרש לגמלאות.

בנוסף לניהול מחלקת אורולוגיה, הצטרף ד"ר כץ לסגל האקדמי של הפקולטה לרפואה בגליל וידריך מתמחים וסטודנטים במחלקה.
במסגרת עיסוקיו הקליניים, הניתוחים בהם התמחה ד"ר כץ כוללים ניתוחים לפרוסקופים של הכליות יותרת הכליה והערמונית. ניתוחים אונקולוגיים נרחבים לגידולים באגן וכן ניתוחי כיס השתן וטיפול באבנים במערכת השתן.

ד"ר כץ סיים את לימודי הרפואה בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 1992. בשנת 1994 החל את התמחותו באורולוגיה בבית החולים הדסה עין כרם. במהלך התמחותו ערך השתלמויות בלפרוסקופיה אורולוגית בגרמניה ובגישות ניתוחיות לטיפול באין אונות בארצות הברית. בשנת 2000 קיבל תעודת מומחה באורולוגיה והמשיך להשתלם בלפרוסקופיה אורולוגית מתקדמת בבית החולים "הנרי מונדור" בפריס, צרפת, והתמחה בניתוחים לפרוסקופיים ורובוטיים לסרטן הערמונית, גידולי הכליה ויותרת הכליה וניתוחים לפרוסקופיים משחזרים של מערכת השתן.

עם חזרתו לישראל מונה ד"ר כץ למרצה באורולוגיה מטעם בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים והדסה וייסד את תחום הניתוחים הלפרוסקופיים הזעיר פולשניים באורולוגיה. בשנת 2007 הועלה לדרגת מרצה בכיר קליני באורולוגיה ומונה לאחראי אורולוגיה בבית החולים הדסה הר הצופים.
בנוסף, ד"ר כץ הקים בהדסה את מרפאת "אונות" לטיפול בהפרעות בתפקוד המיני במסגרת המרפאה האורולוגית ואת מרפאת השיקום האורולוגי בהדסה הר הצופים, ושימש כמנהל משותף בתכנית השתלמות באנדואורולוגיה ולפרוסקופיה מטעם האיגוד האנדואורולוגי הבינלאומי בבתי החולים של הדסה.

ד"ר קלין שפירא, המנהל בפועל של המרכז הרפואי זיו ברך על בחירתו של ד"ר כץ וציין, כי הינו רופא מצויין ובעל קבלות, אשר יקדם את מחלקת האורולוגיה במרכז הרפואי זיו "מחלקת אורולוגיה קרובה לליבי שכן גם אני אורולוג ושם התחלתי את דרכי המקצועית. אני שמח על הצטרפותו של ד"ר כץ לשורותינו ומאחל לו הצלחה רבה. אני משוכנע, כי כשרונו וניסיונו הרב יסייעו להצעיד את מחלקת אורולוגיה למצוינות קלינית ואקדמית, אשר תטיב עם אוכלוסיית הצפון כולה. בהזדמנות זו אנו מברכים את ד"ר קוטלירוף, בפרישתו לגמלאות, ומאחלים לו רוב בריאות" אמר ד"ר שפירא.