מבדק ממוחשב חדש ומתקדם יאפשר אבחון הפרעות קשב וריכוז בילדים בצורה מקיפה ומדויקת והתאמת טיפול אישי מיטבי עבור כל ילד

16/7/2014

המחלקה לבריאות הנפש לילדים ומתבגרים והמכון להתפתחות הילד במרכז הרפואי זיו משיקים מבדק ממוחשב ידידותי לילדים ולהורים, לאיתור ואבחון בעיות בקשב וריכוז – "MOXO". המבדק החדש יבוצע כחלק מאבחון מקיף שנעשה במרפאה לקשב וריכוז.

ד"ר סיליה קוזקוב מהמכון להתפתחות הילד במרכז הרפואי זיו אומרת, כי מבדק ה-MOXO הממוחשב ישמש ככלי עזר למבחנים הקליניים שנערכים במרפאה לקשב וריכוז ויהווה כלי אבחון נוסף להפרעות קשב וריכוז. "מבדק ה-MOXO הינו פיתוח טכנולוגי ידידותי למשתמש הנותן תמיכה, חיזוק ולעיתים הבהרה של ממצאי הבדיקות הקליניות במרפאה לקשב וריכוז ומאפשר בשילוב כל הבדיקות אבחנה מדויקת יותר. בעוד במכוני אבחון פרטיים מבוצע המבדק ללא תמיכה של בדיקות קליניות והתחשבות בהיסטוריה הפרטית והמשפחתית של הנבדקים, במרפאה במרכז הרפואי זיו המבדק מהווה חלק מסדרת בדיקות מקיפה שתעניק תמונה כוללת ואבחון מיטבי לכל ילד וילדה ובהמשך התאמה של טיפול על פי צרכיהם האישיים" אומרת ד"ר קוזקוב.

ה-MOXO הינו מבדק ממוחשב חדש, אשר פותח על-ידי חברת נוירוטק הישראלית ונחשב מבדק חדשני ופורץ דרך בתהליך אבחון הפרעת קשב וריכוז. המבדק משמש ככלי עבודה עבור אנשי מקצוע מורשים כגון: נוירולוגים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, מאמנים ומאבחנים מורשים, ועונה על הצורך בכלי אבחון מתקדם, המאפשר הערכה יסודית, מקיפה ומדויקת של תפקודי הקשב של הנבדק.

מבדק ה- MOXO בוחן יכולות קוגניטיביות המרכיבות את תחום הקשב, בוחן ומגדיר את ביצועי הנבדק על פי ארבעת מרכיבי הקשב: קשב, תזמון, היפראקטיביות ואימפולסיביות. הנבדק מקבל פרופיל קשב אישי ומדויק, המורכב מכל מרכיב קשב בנפרד ומציג את נקודות החוזק והחולשה שלו תחת סביבות שונות, בהתאם לנורמת גיל ומגדר.
מבדק ה- MOXO מדמה את ביצועי הנבדק בסביבתו הטבעית באמצעות שילוב מסיחים חזותיים ושמיעתיים, ומספק תוצאות ברורות ומיידיות המסייעות להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבורו.
זהו מבחן ביצועי, פשוט וידידותי לשימוש האורך 15 דקות לילדים צעירים (גילאי 7 – 12) ו-18 דקות למתבגרים (גילאי 13 ומעלה).

לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר במייל : : keshevziv@ziv.health.gov.il 

צוות המרפאה להפרעות קשב וריכוז במרכז הרפואי זיו :

ד"ר סליה קוזקוב
מומחית בהתפתחות הילד, מנהלת (לשעבר) של המכון להתפתחות הילד
 
ד"ר אילנה פרבשטיין
מנהלת מרפאה פסיכיאטרית
 
 ד"ר דורה סגל קופרשמיט
מומחית לרפואת ילדים
 
אנשי הצוות שמבצעים את המבדק:
 
ד"ר אורי יצקר
מומחה בפסיכיאטריה

MA אסתר וינסטוב
יועצת תקשורת ומאמנת מומחית בADHD
 
 
 
 צוות המרפאה להפרעות קשב .