מנהלת חדשה למיון ילדים במרכז הרפואי זיו

2/6/2014

ד"ר קרופיק, בוגרת בית ספר לרפואה בטכניון, התמחתה ברפואת ילדים, בבית החולים לילדים ע"ש ספרא בתל השומר, ביצעה פוסט דוקטורט באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה, ארה"ב ועם שובה לארץ התמחתה ברפואה דחופה בילדים בבית החולים רמב"ם בחיפה.

ד"ר קרופיק מסבירה, כי תחום ההתמחות ברפואה דחופה בילדים בארץ, הינו חדש יחסית ומתמקד במספר נושאים: מצבים דחופים (כגון החייאה וכד'), ניהול כאב וחרדה בילדים, מודעות וזיהוי של מקרי התעללות בילדים, הרעלות וטראומה בילדים.

"המטרה הינה לקדם כל תחומים אלו במרכז הרפואי זיו ולשלבם בהדרכת המתמחים במחלקה והצוות הסיעודי, על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר לאוכלוסיית ילדי הצפון ומשפחותיהם" אומרת ד"ר קרופיק.
עוד מוסיפה ד"ר קרופיק, כי עם פתיחת המרכז לרפואת הילד, שבנייתו מתקיימת בימים אלו, יזכו ילדי הצפון לטיפול רפואי ברמה גבוהה ביותר על ידי צוות רפואי מצויין ובתנאים המותאמים במיוחד לילדים, עם דגש על עבודת צוות ,ושיתוף מירב המומחים בטיפול בכל ילד וילד על מנת להעניק לו את התנאים המיטביים בהתאם למצבו.
"בניית המרכז לרפואת הילד במרכז הרפואי זיו תצעיד את כל תחום רפואת הילדים בגליל קדימה ותאפשר להעניק לילדי האזור טיפול בתנאים מעולים. כמו כן, יאפשר המרכז החדש גם חיזוק הקשר עם הקהילה וגורמי רפואה מחוץ לבית החולים בהדרכות וימי עיון, שיתוף פעולה זה הינו חשוב ביותר" אומרת ד"ר קרופיק.

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו ברך על בחירתה של ד"ר קרופיק וציין, כי הינה רופאה מוכשרת אשר תקדם את מיון הילדים ואת תחום רפואת הילדים בכלל במרכז הרפואי זיו "אני שמח על הצטרפותה של ד"ר קרופיק לשורותינו ומאחל לה הצלחה רבה. אני משוכנע, כי כשרונה כרופאה וחדוות העשייה עמה היא מגיעה מידי יום לעבודה יסייעו להצעיד את מיון הילדים והמחלקה כולה למצוינות קלינית ואקדמית, אשר תטיב עם אוכלוסיית הצפון כולה" אמר ד"ר אמבון.