ניתוח להחלפת מפרק הכתף בוצע בהצלחה במחלקה האורטופדית

9/12/2013

המחלקה האורטופדית במרכז הרפואי זיו מרחיבה את שירותיה ואת מגוון הטיפולים והניתוחים המבוצעים במחלקה. לאחרונה בוצע בהצלחה, לראשונה במחלקה האורטופדית במרכז הרפואי זיו, ניתוח להחלפת מפרק הכתף.
הניתוח המורכב בוצע על ידי ד"ר וסילי צ'רמיסין, מומחה באורטופדיית הכתף וגפה עליונה בסיוע ד"ר אבי שזר, מומחה כתף, סגן מנהל מחלקת אורטופדיה בי"ח העמק וד"ר מקסים פרמנקו. בנוסף השתתפו בניתוח המרדים ד"ר אולג סרג'יוק, ואחיות חדר הניתוח עדי אלימלך ואוראל ראובן.

הניתוח בוצע באישה בת 78 מצפת, אשר במשך שנים סבלה ממחלה ניוונית קשה בכתף. הטיפול התרופתי השמרני שניתן לאישה לא סייע, היא סבלה מכאבים קבועים ולמעשה אינה הייתה מסוגלת להזיז את הכתף כלל ולבצע פעולות יום-יומיות פשוטות.
במהלך הניתוח שארך שעתיים, הסירו המנתחים את חלקי מפרק הכתף המתחככים אחד בשני והחליפו אותם במשתל ממתכת שהותאם אנטומית למבנה הכתף של המנותחת.

ד"ר צ'רמיסין אורטופד מומחה אומר, כי הניתוח עבר בהצלחה והמנותחת מתאוששת בצורה משביעת רצון. "הניתוח עבר בהצלחה רבה ובביקורות שערכנו למטופלת נראה, כי הוא מחלימה היטב וחזרה לתפקוד ללא צורך בתרופות. המטופלת תזדקק לסיוע והנחיה של פיזיותרפיסט עד החלמה מלאה, אך הכתף חזרה לתפקוד וההצלחה ניכרת גם בחיוך הרחב והתודה שקיבלנו מהמטופלת, שמרוצה מאוד מתוצאות הניתוח" אומר ד"ר צ'רמיסין.

עוד מוסיף ד"ר צ'רמיסין, כי עליית תוחלת החיים והעובדה שאנשים פעילים מאוד גם בגילאים מבוגרים הביאו לכך שניתוחים מסוג זה הפכו למקובלים. "בעבר טופלו בבתי החולים בעיקר מקרים של חבלות בכתף, אך בעשור האחרון חלה מהפכה של ממש בתחום ניתוחי הכתפיים וכיום מטופלים רבים מגיעים לניתוח שאינו תוצאה של חבלה אלא של בלאי מתמשך או מחלה. הסיבה לכך טמונה בכך שהאוכלוסייה חיה זמן רב יותר והאנשים פעילים יותר. במרכז הרפואי זיו זיהינו מגמה זו, לא רק בתחום הכתף, אלא בכלל תחומי האורטופדיה. עקב כך נרכש ציוד מתקדם עבור חדרי הניתוח לצורך ביצוע של ניתוחי החלפת מפרקים וניתוחי ארטרוסקופיה אורטופדיים, על מנת לאפשר לאוכלוסיית האזור מענה אורטופדי מקיף ללא צורך "לנדוד" לבתי חולים מרוחקים. בנוסף, אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם על מנת להביא את מיטב שיטות הטיפול החדשניות למרכז הרפואי זיו וליישמן בשימוש יום-יומי" אומר ד"ר צ'רמיסין.

ד"ר אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורטופדית במרכז הרפואי זיו מציין, כי המחלקה עושה את המיטב על מנת להעניק לתושבי הגליל את השירות והטיפול המתקדמים והטובים ביותר שניתן. "המחלקה האורטופדית במרכז הרפואי זיו שואפת לסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המכשור, הציוד והטכנולוגיה הרפואית הנמצאים בשימוש המחלקה. רופאי המחלקה מקפידים להתעדכן בכל שיטות הטיפול המתקדמות הקיימות בעולם ולהכיר את כל הציוד והמכשור הרפואי החדיש. אנו מרחיבים את מגוון הניתוחים והשירותים במחלקה על מנת להעניק למטופלים את הטיפול המקצועי הטוב ביותר שניתן" אומר ד"ר לרנר.