ד"ר מג'די חלבי, מומחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה מונה למנהל מחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי זיו

1/9/2013

ד"ר מג'די חלבי, מומחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה מבית החולים רמב"ם בחיפה, נבחר לנהל את מחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי זיו. ד"ר חלבי מחליף את פרופ' אלון מרמור שפרש לגמלאות.
בנוסף לניהול מכון הלב, ישתלב ד"ר חלבי בצוות המרצים בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בצפת.

ד"ר חלבי, בוגר בית ספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב, התמחה ברפואה פנימית, קרדיולוגיה וצנתורים בבית החולים רמב"ם בחיפה.
לד"ר חלבי פרסומים רבים במגזינים רפואיים, מקצועיים מובילים בעולם וכן פרקים שכתב בספרי רפואה בינלאומיים. כמו כן עבד שנתיים במכון הלאומי לבריאות NIH (National Institute of Health) בבטסדה ארה"ב, שם עסק במחקר בקרדיולוגיה התערבותית לטיפול בבעיות לב על ידי שימוש ב-MRI כתחליף לצילומי רנטגן.

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל המרכז הרפואי זיו ברך על בחירתו של ד"ר חלבי וציין, כי ד"ר חלבי הינו רופא מוכשר שיקדם את המחלקה הקרדיולוגית ויצעיד אותה למצוינות קלינית ואקדמית. "אני שמח על הצטרפותו של ד"ר חלבי לצוות ויודע מהיכרותי עמו, כי מדובר ברופא מצוין שיוביל את המחלקה להישגים. אני מאחל לד"ר חלבי הצלחה רבה בתפקידו החדש" אמר ד"ר אמבון.

במחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי זיו מספר אגפים: טיפול נמרץ, טיפול נמרץ ביניים, צנתורים, אלקטרופיזיולוגיה, קרדיולוגיה לא פולשנית, אגף מחקר ומרפאות החוץ המספקות גם טיפול אמבולטורי ומעקב. המערך הקרדיולוגי מאפשר מגוון רחב של שירותים טיפוליים ומניעתיים: ביחידת הצנתורים בניהולו של אלכס גולדברג מתבצעים מדי שנה כ-1,000 צנתורים בחולים הסובלים מתעוקת חזה או עקב התקף לב. כ- 70% מהחולים הסובלים מהתקפי לב חריפים עוברים צנתור.

במערך הקרדיולוגי מבוצעים כל סוגי הצנתורים, כולל צנתור עם השתלת תומכן (סטנט). כמו כן מבצעים בדיקות אולטרה-סאונד של הלב (אקו דופלר), HOLTER לרישום קצב הלב, בדיקות אלקטרופיזיולוגיות, השתלת קוצבי לב, מיפויי לב, צנתור וירטואלי ומבחן מאמץ משולב עם איזוטופים במידת הצורך.

המערך מבצע בדיקות איזוטופיות בשיתוף פעולה עם מכון האיזוטופים וכ- 2,000 מיפויי לב בשנה. לאחרונה נוספו למחלקה מספר שירותים חדשים: אקו לב תלת-ממדי, CT קרדיאלי ומרפאה להפרעות קצב לב, כאשר בימים אלו ממש נפתח שירות חדש בצפון שיקום לב.
במערך הקרדיולוגי במרכז הרפואי זיו מתמחים רופאים כבר למעלה מעשור והינו בעל שם בינלאומי במחקר.