לראשונה בישראל מד סוכר מתקדם הושק במרכז לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו

4/3/2013

המערכת החדשה, Freestyle InsuLinx של חברת Abbott קיבלה אישור CE (תו תקן אירופי) ואת אישור משרד הבריאות בישראל ותשווק לארץ בלעדית ע"י חברת 'גפן מדיקל'.

מד סוכר מתקדם המשמש לניטור רמות הסוכר בדם, אשר כולל מחשבון אינסולין-ארוחה ומסייע בחישוב מינון האינסולין המומלץ לחולים סוכרתיים, הושק לראשונה בישראל במרכז בריינין לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו.
המערכת החדשה, המיועדת לניטור רמות הסוכר בדם, מציגה מחשבון אינסולין מתקדם המסייע לסוכרתיים לחשב במדויק את כמות האינסולין לה הם נזקקים, בהתאם לרמת הסוכר בדם, כמות הפחמימות שצרכו בארוחה והזרקות אינסולין קודמות.
 
מחקרים מראים, כי רק 41% מהסוכרתיים מסוגלים לחשב באופן מדויק את מינון האינסולין הדרוש להם, בשילוב של צריכת פחמימות ורמות הסוכר בדם. המערכת החדשה מסייעת למטופלים לנהל חישוב מדויק עבור מינון מומלץ של אינסולין העוזר לשמור על רמות מתאימות של סוכר בדם, בהתאם להמלצת הצוות הרפואי, ללא צורך בחישובים מסובכים להם נזקקו הסוכרתיים עד עתה. המערכת נוחה וידידותית מאוד למשתמש וכוללת ממשק של מסך מגע, יומן רישום אוטומטי, העדפות מותאמות אישית ו- USB המאפשר גישה לדו"חות באמצעות תוכנה חדשה לניהול מידע.
 
ד"ר אורנה דלי-גוטפריד, מנהלת מרכז בריינין לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו אומרת, כי המערכת החדשה מאפשרת לסוכרתיים לראשונה חישוב מדויק של כמות האינסולין לה הם זקוקים. "המערכת החדשה יודעת לקחת בחשבון את כל הפרמטרים הרלוונטיים ולהמליץ על כמות אינסולין רצויה בצורה מדויקת. היא מתחשבת ברמת הסוכר בדם, כמות פחמימות שנצרכה וכן הזרקות אינסולין קודמות. באמצעותה, הסוכרתיים זוכים לטיפול יותר מדויק ושמירה על איזון רמות הסוכר בדם בצורה מיטבית.
למטופלים רבים החישובים הנדרשים בהתאמת מינון האינסולין אינם פשוטים, דבר היכול להוביל לטעויות חישוב העלולות להיות מסוכנות, המערכת החדשה עושה את העבודה עבור המטופלים בצורה מהירה ומדויקת ביותר" אומרת ד"ר דלי-גוטפריד.