בשורה לחולי סוכרת : דור 3 של מד סוכר רציף הושק ביחידה לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו

23/10/2012

סגן נשיא חטיבת הסוכרת בחברת "אבוט" האמריקאית חשף לראשונה את דור 3 של מכשירי המד-רציף "פרי סטייל נוויגיטור" בפני בני נוער חולי סוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו. הנוויגיטור החדש הוא מכשיר חדש קטן ומשוכלל לבדיקת ערכי הסוכר בדם, המופעל לראשונה בעולם במרכז בריינין לסוכרת נעורים שבמרכז הרפואי. שיווקו יחל בעוד שלושה חודשים בארה"ב.

האורח האמריקני אמר לקהל הרב שנכח בטקס כי הנוויגיטור הזעיר (קצת גדול מקובית שוקולד) מוצמד לזרוע או לגוף ומאפשר תנועה ועיסוק בספורט ללא הפרעות. המכשיר הוא בצבע גוף, ואינו בולט מעבר לבד הלבוש או בזמן חשיפה. הוא מסוגל לתת ערכי סוכר בכל דקה (במקום חמש דקות במכשירים אחרים) ולהסתנכרן בשעות היום והלילה. עיצובו חדשני וידידותי והוא מיוצר בכמה צבעים, דומה בצורתו החיצונית למכשיר סלולרי מתקדם ואטרקטיבי לבני הנוער. ארל מרנס מקיבוץ כפר חרוב שברמת הגולן הודה לנציג "אבוט": "המכשור של אבוט ממש שינה את חיי, והמכשיר החדש ישדרג את איכות חיי. אני מחכה לשיווק המכשיר בארץ ואני מודה לכם על המחקרים והמכשור המצוין", אמר.

בטקס נכחו שתי נערות חולות סוכרת שהתנדבו לשרת ביחידות מובחרות בצה"ל, ונציג החברה התרגש מאד לפוגשן. הוא אמר כי בישראל יש מודעות גבוהה לשדרוג מכשור טכנולוגי לחולי סוכרת, והודה למשרד הבריאות ולבתי החולים בארץ המשקיעים מימון וזמן בלימוד מערכות מתקדמות למען מטופליהם. כן ציין לשבח את הפעילות המקיפה הנעשית במרכז לסוכרת נעורים ע"ש ברייניין במרכז הרפואי זיו, בהנהלתה של ד"ר אורנה דלי-גוטפריד. חברת "אבוט", שמרכזה בשיקגו, מספקת מכשור מתקדם ושירותי בריאות לתושביהן של יותר מ- 130 מדינות ברחבי העולם. בישראל מעסיקה החברה יותר מ- 100 עובדים.

מד רציף - דור 3