ניתוח ארתרוסקופיה מורכב של מפרק הקרסול בוצע בהצלחה במחלקה האורטופדית

10/9/2012

ניתוח ארתרוסקופיה (ניתוח זעיר-פולשני) של מפרק הירך בוצע לראשונה בהצלחה במחלקה האורטופדית, על ידי ד"ר נועם רשף, מומחה באורטופדיית ספורט ואורטופדיית כף הרגל והקרסול, וד"ר גבריאל אגר, מנהל המחלקה האורטופדית בבית החולים אסף הרופא, מבכירי המנתחים של הכירורגיה הארתרוסקופית בארץ.

הניתוח בוצע בגבר בן 45 מהצפון, שסבל משבר קשה בקרסול שגרם לו לפגיעה בסחוס המפרקי ולכאבים עזים. לאחר שבמשך שנים עבר טיפולים וקיבוע של השבר בבתי חולים בארץ ומצבו לא השתפר, הוצע לו ניתוח מורכב זה על ידי הצוות הרפואי בזיו.

במהלך הניתוח החדירו המנתחים לקרסולו של המנותח, דרך חתכים קטנים, מצלמה זעירה ואת כלי העבודה שלהם, באמצעותם בוצע ניקיון יסודי של הסחוס הפגוע ורקמות הצלקת, והוצאו הקיבועים הישנים ממפרק הקרסול.

ניתוחי הארתרוסקופיה חוסכים את הצורך בחתך גדול ומצמצמים את הסיכון לפגיעה בכלי דם ועצבים. ברוב המקרים הם מאפשרים החלמה מהירה יותר מאשר בניתוח רגיל וחזרה לפעילות מלאה. ד"ר נועם רשף אומר, כי הניתוח עבר בהצלחה והמנותח מתאושש בצורה משביעת רצון. "מעתה נבצע ניתוחי ארתרוסקופיה בקרסול באופן קבוע", הוסיף.

 ד"ר אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורטופדית, מציין כי ניתוחי ארתרוסקופיה בקרסול יהיו חלק מהמגוון הרחב של ניתוחים מתקדמים המבוצעים על ידי רופאי המחלקה, המקפידים להתעדכן בכל שיטות הטיפול המתקדמות הקיימות בעולם ולהכיר את כל הציוד והמכשור הרפואי החדיש.


משמאל :ד"ר אלכסנדר לרנר מנהל מחלקת אורטופדיה במרכז הרפואי זיו, ד"ר חוסיין שחאדה סגן מנהל, ד"ר נועם רשף מומחה לאורטופדיית כף הרגל והקרסול, דר גבריאל אגר מנהל מחלקת אורטופדיה באסף הרופא .