ניתוחי אוזן אנדוסקופיים ללא חתך מאחורי האוזן- לראשונה בצפון

30/8/2012

מחלקת אף-אוזן-גרון מרחיבה את פעילותה ואת צוות המומחים שלה, ולאחרונה נקלט בה רופא בכיר, ד"ר מסעוד סקר, שהוא בעל התמחות ייחודית בניתוחי אוזניים.

כחלק מהרחבת השירות רכשה המחלקה ציוד רפואי מתקדם: מיקרוסקופ ניתוחי משוכלל; מכשיר לניטור מתמשך של עצב הפנים, המפחית מאד את הסיכון לפגיעה בעצב בזמן ניתוחי אוזניים; מקדחה ניתוחית ייחודית וציוד לצילום ותיעוד.

ד"ר סקר כבר ביצע במחלקה כמה ניתוחי אוזניים אנדוסקופיים מתקדמים, ללא חתך מאחורי האוזן. ניתוחים כאלה כמעט שאינם מבוצעים בארץ, ועד היום לא בוצעו כלל באזור הצפון. ד"ר סקר התמחה במחלות אף-אוזן-גרון וניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, ובמשך שנתיים עבר השתלמות ייחודית במרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם, בתחום ניתוחי האוזניים. בנוסף לעיסוקיו הקליניים במרפאת האוזניים ובחדר הניתוח, ירכז ד"ר סקר את הכשרת המתמחים במחלקה ואת לימודי הסטודנטים מהפקולטה לרפואה בצפת, ויבצע עם רופאי המחלקה מחקרים קליניים בתחום רפואת האוזניים.

ד"ר פיטר גילבי, מנהל מחלקת אף-אוזן-גרון, אומר כי קליטתו של ד"ר סקר במחלקה מאפשרת הרחבה ושיפור של מגוון אפשרויות הטיפול במחלות האוזניים. הוא מוסיף כי מטרת המחלקה להעניק לתושבי הגליל את הטיפול הטוב ביותר, ולשם כך היא מגייסת רופאים מצטיינים ומצטיידת במכשור רפואי מתקדם. "המחלקה מתפתחת ומשתכללת כל העת, ועובדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המכשור והטכנולוגיה הרפואית. "הצטרפותו של ד"ר סקר לצוות מהווה חיזוק משמעותי למחלקה, אני מאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש", אומר ד"ר גילבי.

משמאל : ד"ר מסעוד סאקר במהלך ניתוח אוזניים