חדש במרכז הרפואי זיו - שירות פיזיותרפיה לשיקום רצפת האגן

20/8/2012

המרכז הרפואי ממשיך להרחיב את השירות האורוגינקולוגי לנשים הסובלות מבעיות ברצפת האגן. לאחרונה נקלטה בצוות המרפאה האורוגינקולוגית פיזיותרפיסטית מומחית לשיקום רצפת האגן, שתסייע לנשים הסובלות מבעיות אלה לשפר את תפקודן באמצעות הפעלת השרירים הרלוונטיים וחיזוקם. האימון נעשה באמצעות טכניקות שונות, ובנוסף נרכש גם מכשיר ביופידבק מתקדם, המאפשר לימוד ואימון של שרירי רצפת האגן, והחזרתם לתפקוד מלא.

פיזיותרפיה של רצפת האגן מיועדת לנשים הסובלות מתופעות כמו דליפת שתן במאמץ, דחיפות ותכיפות במתן שתן, צניחת אברי האגן בדרגה בינונית, כאבים כרוניים באגן וחיזוק שרירי רצפת האגן לאחר ניתוחי שיקום. הטיפול עשוי להיות מניעתי והוא מתאים לכל אישה.

הפיזיותרפיסטית רוזלין אנדראוס, מומחית לשיקום רצפת האגן שנקלטה ביחידה האורוגיניקולוגית, אומרת שבמהלך הטיפול מקבלת המטופלת הסבר אנטומי על רצפת האגן, ולומדת לזהות את השרירים באותו אזור, להפעילם ולשלוט בהם. הטיפול כולל הדרכה, טיפול התנהגותי, שימוש במכשיר ביופידבק וגירוי חשמלי. במסגרת השירות החדש מתקיימת הדרכה קבוצתית ליולדות המאושפזות בבית החולים, באמצעות תוכנית תרגילים המסייעת להן בתרגול השרירים לאחר הלידה ובמניעת נזקים לרצפת האגן בעתיד.

ד"ר נעמה מרקוס-בראון, מנהלת השירות האורוגינקולוגי, אומרת כי פיזיותרפיה של רצפת האגן היא חלק הכרחי מהשירות. מדובר בהתמחות ייחודית, ויש מחסור במטפלים בתחום זה באזור הצפון. "הצטרפותה של רוזלין לצוות מהווה חיזוק משמעותי ושידרוג השירות לנשות הצפון. העבודה המשותפת של הצוות מאפשרת למרפאה האורוגינקולוגית במרכז הרפואי זיו להעניק פתרונות למגוון הבעיות ברצפת האגן, ובכך לשפר משמעותית את איכות חייהן של הנשים הסובלות מבעיות אלו" אומרת ד"ר מרקוס-בראון.


מימין : רוזלין אנדראוס , פיזיותרפיסטית מומחית לרצפת אגן וימין עאיד מנהל מכון פיזיותרפיה עם מכשיר הביופידבאק החדש .