רופאה מומחית להיריון בסיכון ולסיבוכי היריון הצטרפה למחלקת הנשים והיולדות במרכז הרפואי זיו.

14/7/2012

מחלקת הנשים והיולדות מרחיבה את פעילותה ואת צוות הרופאים והמומחים. לאחרונה הצטרפה למחלקה רופאה בכירה - ד"ר מאיה וולף, מומחית במיילדות וגינקולוגיה.

 ד"ר וולף למדה רפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע והתמחתה בגינקולוגיה ומיילדות בבית החולים אסף הרופא. היא עבדה כרופאה מומחית במחלקה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים אסף הרופא, ביחידה להיריון בסיכון, באשפוז יום, במרפאות להיריון בסיכון ובחדרי הלידה. כן עבדה במרפאה להיריון בסיכון במרכז בריאות האישה במודיעין. במרכז הרפואי זיו תשמש ד"ר וולף כאחראית על השירות להיריון בסיכון גבוה, וכאחראית על הוראת הסטודנטים לרפואה במחלקת הנשים והיולדות.

ביחידה להיריון בסיכון גבוה מאושפזות נשים עם סיבוכי היריון הדורשים בירור או טיפול בהשגחה. מאושפזות בה נשים לאחר השבוע ה-24 להריונן, עם גורמי סיכון כמו צירים מוקדמים או ירידת מים, מחלות רקע של האם, הריונות מרובי עוברים, סיבוכי היריון שונים, מצבים רפואיים העלולים להחמיר בשל ההיריון, ועוד. הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה כולל רופאים מומחים, אחיות, מילדות, עובדת סוציאלית, דיאטנית ויועצת גנטית. כל אלה עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מכון האולטרה-סאונד המחלקתי, חדרי הלידה, היחידה לטיפול נמרץ ביילוד ומומחים מקצועיים שונים.

ד"ר ענבר בן-שחר, מנהל מחלקת הנשים והיולדות במרכז הרפואי זיו, אומר כי מטרת היחידה להיריון בסיכון גבוה היא מתן אכסניה המאפשרת בירור מגוון של מחלות ומצבים המסכנים את ההיריון, וטיפול בהם. "הצטרפותה של ד"ר וולף למחלקה היא נדבך נוסף לבניית צוות מתחדש המצעיד את המחלקה קדימה", מוסיף ד"ר בן שחר