מומחה חדש באורטופדיית ספורט, כף הרגל והקרסול, נקלט במרכז הרפואי זיו

4/6/2012

 ד"ר רשף, בן 39, הוא בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן גוריון בנגב, התמחה באורטופדיה בבית החולים שיבא בתל השומר ובאורטופדיית ספורט באוניברסיטת אילינוי בשיקגו. הוא שימש כרופא מחלקת הנוער של מועדון הכדורגל "הפועל תל אביב" בין השנים 2007 - 2010, ובמהלך שהותו בארצות הברית שימש כרופא של קבוצת בייסבול מקצוענית וכן של קבוצת פוטבול של בית ספר תיכון בשיקגו, שעלתה לחצי גמר אליפות המדינה לתיכונים.

ד"ר רשף קיבל צל"ש מאלוף פיקוד המרכז על תפקודו בקרב בכפר דבל במלחמת לבנון השנייה. בקרב, שהתרחש ב-9 באוגוסט 2006, פגעו שני טילי נ"ט בבית שבו שהתה פלוגה א' של גדוד ההנדסה 8219. מהפגיעה נהרגו תשעה מלוחמי הגדוד ו-30 לוחמים נפצעו. במשך כ-40 דקות היה ד"ר רשף המטפל הבכיר היחיד בשטח, עד להגעת רופא נוסף. הוא פיקד על ריכוז הנפגעים והעניק סיוע רפואי לעשרות פצועים, כל זאת תחת איום של טילי נ"ט נוספים. ד"ר רשף הצטרף ללוחמים במהלך הפינוי הרגלי לארץ, ולמחרת חזר עם צוותו ללבנון והמשיך להילחם עם הגדוד עד תום הלחימה.

בנימוקים למתן הצל"ש נכתב: "סגן ד"ר נועם רשף הפגין רוח לחימה, יוזמה, קור רוח, מנהיגות, אומץ לב, אחריות ודבקות במשימה, בניהול אירוע רב-נפגעים תחת אש. בכך נסך בלוחמי הגדוד תחושת ביטחון, גם ברגעים הקשים ביותר".

במרכז הרפואי זיו מופקד ד"ר רשף על תחום פגיעות הספורט ועל תחום אורטופדיית כף הרגל והקרסול. הוא מצטרף לרופאים הבכירים שהצטרפו לאחרונה לצוות המחלקה האורטופדית, ביניהם ד"ר דוד רותם, מומחה בהחלפת מפרקים, ד"ר ויטלי אלכסנדר ובסקי, מומחה לעמוד השדרה, וד"ר וסילי צ'רמיסין, מומחה לאורטופדיית הכתף.

ד"ר אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורטופדית במרכז הרפואי זיו, מציין כי גיוס רופאים מומחים מצטיינים למחלקה הוא חלק מהמאמץ להעניק לתושבי הגליל את הטיפול המתקדם והטוב ביותר שניתן. "המחלקה האורטופדית במרכז הרפואי זיו מתפתחת ומשתכללת כל העת, ועובדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר מבחינת הטיפול והמכשור, הציוד והטכנולוגיה הרפואית. רופאי המחלקה מקפידים להתעדכן בשיטות הטיפול המתקדמות בעולם ולהכיר את הציוד הרפואי החדיש".