לראשונה בצפון - ניתוח לתיקון שבר בזרוע וקיבועו באמצעות פינים חדשניים מסיבי קרבון

הניתוח בוצע במחלקת האורתופדיה במרכז הרפואי זיו. הפינים החדשים חזקים, בעלי גמישות זהה לזו של העצם, ואינם מפריעים בצילומי CT ו-MRI
30/4/2012

ניתוח לתיקון וקיבוע של שבר בזרוע באמצעות פינים חדשניים מסיבי קרבון בוצע בהצלחה במרכז הרפואי זיו בצעיר בן 26 מקריית שמונה. זוהי הפעם הראשונה שנעשה שימוש בפינים המתקדמים בבית חולים באזור הצפון. 

השימוש בפינים תוך-שלדיים מאפשר למנתחים לשחזר ולקבע את השבר מבלי לפגוע ברקמות הרכות. עד עתה היו מבוצעים ניתוחים מסוג זה באמצעות פינים מטיטניום או פלדת אל-חלד. לפינים החדשים העשויים סיבי קרבון מספר יתרונות: הם חזקים באותה מידה כמו הפינים האחרים, אך בעלי גמישות ששווה לגמישות של העצם ובנוסף אין להם תכונות מגנטיות המפריעות בביצוע צילומי CT ו-MRI, תכונה המאפשרת לרופאים שחזור אופטימאלי של השבר, קיבוע ומעקב אחרי שלבי איחויו בצורה מיטבית. 

ד"ר חוסיין שחאדה, סגן מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי זיו, שביצע את הניתוח, מספר כי הניתוח עבר בהצלחה, הפינים החדשים הוכנסו לזרועו של המנותח ללא בעיות והשבר קובע: "זו פעם ראשונה שאנו משתמשים בפינים מסיבי קרבון. התכונות המיוחדות של פינים אלו אפשרו לנו לבצע את הניתוח תוך שליטה מלאה וללא הפרעה בצילומים, כפי שקורה לעתים עם פינים ממתכת. בכוונתנו להמשיך להשתמש בפינים אלו גם בעתיד בניתוחים נוספים". 

ד"ר אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי זיו מציין כי המחלקה עושה את המיטב על מנת להעניק לתושבי הגליל את השירות והטיפול המתקדמים והטובים ביותר שאפשר: "מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי זיו היא מחלקה השואפת לסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המכשור, הציוד והטכנולוגיה הרפואית הנמצאים בשימוש המחלקה. השימוש בפינים החדשניים מציב את המחלקה בחזית אחת עם מרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם, ועוד היד נטויה". 

 
סגן מנהל המחלקה האורתופדית עם ערכת הציוד החדשה