חדש: ניתוח להחלפת מפרק ירך באמצעות משתל חדשני

19/2/2012

במחלקה האורתופדית של המרכז הרפואי זיו התחילו לאחרונה לבצע ניתוחים להחלפת מפרק ירך באמצעות משתל חדשני – MiniHip. משתל ה-MiniHip החדש מיועד לקבוצת מטופלים צעירה יחסית ופעילה, עד גיל 65, הוא קטן במיוחד וצורת ההרכבה החדשה שלו מאפשרת לרופאים לחסוך בפגיעה בעצם הירך, כך שבקרה שהמנותח יזדקק לניתוח נוסף בעתיד, ניתוח זה יהיה קל ועם הרבה פחות סיכונים. "משתל ה-MiniHip קטן ביותר, נקודות נשיאת המשקל שלו מחקות את המצב הפיזיולוגי למפרק אמיתי והמבנה שלו מקנה יציבות גבוהה בכל המישורים. הפגיעה בעצם הירך בשימוש במשתל זה מינימלית וחוסכת את הצורך בניתוחי שיקום מסובכים בעתיד", אומר ד"ר חוסיין שחאדה, סגן מנהל המחלקה האורתופדית.

עוד מוסיף ד"ר שחאדה, כי ה-MiniHip מאפשר למנותחים לחזור לפעילות ולתפקוד מלא: "אנחנו מאמינים שלמטופלים שלנו מגיע הטוב ביותר. המשתל החדש מאפשר לנו להעניק להם את היכולת לחזור לתפקוד מלא, ללא כאבים וללא מגבלות תנועה".

ד"ר אלכסנדר לרנר, מנהל המחלקה האורתופדית במרכז הרפואי זיו, מציין כי המחלקה עושה את המיטב על מנת להעניק לתושבי הגליל את השירות והטיפול המתקדמים והטובים ביותר שניתן. "מחלקת האורתופדיה במרכז הרפואי זיו הינה מחלקה מתפתחת, השואפת לסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הטיפול והן מבחינת המכשור, הציוד והטכנולוגיה הרפואית הנמצאים בשימוש המחלקה. השימוש במשתל ה-MiniHip החדשני מציב את המחלקה בחזית אחת עם מרכזים רפואיים מובילים בארץ ובעולם ועוד היד נטויה", אומר ד"ר לרנר.

 


"המשתל החדש מאפשר להעניק למטופלים את היכולת לחזור לתפקוד מלא"