המועצה המדעית אישרה התמחות ברפואה דחופה במיון ילדים במרכז הרפואי זיו

21/6/2018

וועדה מטעם המועצה המדעית, במשרד הבריאות, בחנה את חדר מיון ילדים, שהוקם רק לפני שנתיים במרכז הרפואי זיו בצפת, כחלק מ"בית אידה" - המרכז המתקדם לבריאות הילד, בית החולים הממוגן לילדים. בפרמטרים שנבחנו על ידי הוועדה נמצא כי המבנה החדשני, איכות הציוד הרפואי המתקדם, תהליכי העבודה, ההכשרות לסגל ולצוותים, ניהול הסיכונים והפעילות האקדמית המתקיימים בו, הינם ברמה הגבוהה ביותר, המאפשרת התמחות רופאים בתחום הרפואה הדחופה.

ד"ר דנה קרופיק, מנהלת המחלקה לרפואה דחופה בילדים במרכז הרפואי זיו, ברכה על החלטת המועצה המדעית וציינה כי מדובר בצעד משמעותי מאוד אשר יוביל לעיבוי מצבת כח האדם במיון ילדים עם רופאות ורופאים נוספים המומחים לרפואה דחופה בילדים. "המחלקה לרפואה דחופה בילדים במרכז הרפואי זיו הינה היחידה המוכרת להתמחות בתחום זה, מכלל בתי החולים בגליל ולמעשה גם היחידה בה מיון ילדים מופרד לחלוטין מהמיון הכללי (המלר"ד – המחלקה לרפואה דחופה) ומתקיים כיחידה רפואית אוטונומית בפני עצמה. בעקבות ההכרה של המועצה המדעית יוכלו להשתלם במיון ילדים גם מתמחים ברפואה דחופה וגם מתמחים ברפואת ילדים, אשר במסגרת התמחותם, עוברים רוטציה בת שלושה חדשים במיון ילדים. זהו שלב מהותי בחתירה לשיפור הרפואה בצפון והשוואתה לתנאים הקיימים במרכז הארץ", אמרה ד"ר קרופיק. ד"ר דנה קרופיק שייכת לדור הראשון של רופאים צעירים בישראל, המומחים ברפואה דחופה לילדים, אחת מ- 15 הרופאים המומחים הבודדים בנושא בכל הארץ. המחלקה בראשותה של ד"ר קרופיק, תוכננה לפרטים על פי ההנחיות המקצועיות והתקנים המתאימים ביותר לצרכי הרפואה הדחופה, מתוך התפישה החדשנית ביותר הקיימת כיום בבתי חולים מתקדמים בעולם.

ד"ר דיאנה פאעור-קאסם, רופאת ילדים בכירה, העובדת במיון ילדים במרכז הרפואי זיו מזה מספר חדשים, הינה הראשונה שתחל בימים הקרובים את מסלול התמחות העל ברפואה דחופה בילדים בזיו. בהמשך להכרה המקצועית והמכובדת שהתקבלה על ידי משרד הבריאות, אמרה ד"ר פאעור-קאסם כי "ד"ר קרופיק ראויה להכרה והערכה רבה על העבודה הנהדרת הנעשית ביחידה. אני שמחה וגאה להיות חלק ממחלקה ייחודית ומוערכת במרכז רפואי המתפתח וצומח כל העת, בכדי לתת מענה אופטימאלי לאוכלוסייה אותה הוא משרת."