יום בריאות למען הקהילה בכפר סאג'ור

15/7/2013

מעל 100 משתתפים ביום בריאות לקהילה שנערך בכפר סאג'ור ביזמת המרכז הרפואי זיו.
את היום המיוחד, שהתקיים כחלק ממסורת ארוכת שנים לקיום ימי בריאות במגזר הערבי, ארגנו זוהיר פארג', מנהל בית המרקחת במרכז הרפואי זיו ,חנה ביקל, עוזרת דובר בית החולים והאחות סוהילה גאנם, בסיוע ראש המועצה המקומית מר ג'בר חמוד ובניהולה של נבילה דאהר, מנהלת מחלקת הרווחה במועצה.

במהלך היום האזינו תושבי הכפר להרצאה מפי הדיאטנית הקלינית ראמיה ג'ריס בנושא "תזונה נכונה לחולי סוכרת" והרצאה בנושא "שימוש מושכל בתרופות" מפי זוהיר פארג', מנהל בית המרקחת במרכז הרפואי זיו שהדגיש את הסכנות העלולות להיווצר כתוצאה מנטילה לא נכונה של תרופות, או ערבוב תרופות שונות ללא התייעצות עם רופא או רוקח. "שימוש מושכל בתרופות מצמצם למינימום את מספר הביקורים בקופות החולים ובבתי החולים עקב טעויות אנוש. יש לכך חשיבות עליונה הן לבריאות הציבור והן להקלת העומסים במערכת הבריאות" אמר פארג'.

עוד הוסיף פארג', כי בנוסף לחשיבות ההגעה של צוות המרכז הרפואי זיו אל הקהילה, להכרות והקשבה לבעיות השונות, ישנה חשיבות עליונה לנושא הגילוי המוקדם של מחלות כמו לחץ דם ומחלת הסוכרת, המאפשר קבלת טיפול נכון ויעיל וכתוצאה מכך הגדלת תוחלת ואיכות החיים.
בנוסף להרצאות התקיימו בדיקות סוכר ולחץ דם בחינם לתושבי הכפר על ידי איתי חריס מחברת התרופות דין דיאגנוסטיקה, נג'ם גדבאן מחברת נובונורדסק ודועא פארג' אחות קופת חולים כללית בסאג'ור.