מינוי לפרופסור ופרס מצטיין במחקר והוראה הוענקו לד"ר עאסי נימר מנהל השירות למחלות כבד במרכז הרפואי זיו

18/11/2012

ד"ר עאסי נימר, מנהל השירות למחלות כבד במרכז הרפואי זיו, הועלה מדרגת מרצה בכיר ומונה לפרופסור מטעם הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בצפת, בניהולו של הדיקן פרופ' רן טור-כספא. פרופ' נימר זכה במינוי על פעילותו המחקרית והאקדמית בתחום הכבד. בנוסף, זכה פרופ' נימר במלגת הורוביץ לחוקר מצטיין מטעם הפקולטה לרפואה בצפת. מלגת הורוביץ, לזכרו של מר אלי הורוביץ ז"ל מייסד ומנכ"ל חברת טבע , מהתומכים והתורמים הגדולים להקמתה של הפקולטה לרפואה בצפת, המוענקת לחוקרים מצטיינים, סטודנטים ותלמידים פרחי רפואה בפקולטה.

פרופ' נימר סיים את לימודי הרפואה בשנת 1987 באוניברסיטת Louvain בבלגיה ואת התמחותו בתחום הרפואה הפנימית ערך בבי"ח רמב"ם בחיפה. סיים שנתיים התמחות בכבד באוניברסיטת מניטובה בקנדה והתמחות בהשתלת כבד באוניברסיטת לונדון באונטריו קנדה. בשנת 1999 החל את עבודתו במרכז הרפואי זיו בצפת וייסד את השירות למחלות כבד. פרופ' נימר שותף בצוות רופאים בניתוחי השתלות כבד בקנדה ומבצע מחקרים בתחום מחלות הכבד כולל צהבת B וצהבת C, כבד שומני, שחמת הכבד, גושים בכבד ועוד. מחקריו פורסמו בכתבי עת רפואיים בינלאומיים יוקרתיים והינו מרצה מבוקש בתחום הכבד בארץ ובעולם.

ד"ר אוסקר אמבון, מנהל מרכז רפואי זיו בצפת ברך את פרופ' נימר על המינוי ואמר כי פרופ' נימר יזם את הקמת השירות למחלות כבד במרכז הרפואי זיו ועוסק במחקרים בתחום כל העת. הוא ציין כי רבים ממחקריו של פרופ' נימר מתפרסמים בכנסים וכתבי עת רפואיים יוקרתיים בארץ ובעולם. "מינויו של ד"ר נימר לתואר פרופסור הינו הוכחה להצטיינות השירות למחלות כבד במרכז הרפואי זיו. השירות בניהולו של פרופ' נימר משתכללת ומתקדם ופרופ' נימר וצוותו מעניקים שירות מצוין לתושבי הצפון בטיפולים ובדיקות סטנדרטיים וכן שירותים ייחודיים ומתקדמים ביותר כמו בדיקת פיברוסקאן וניתוחים בכבד ברמה בינלאומית . ישר כוח לפרופ' נימר על העשייה החשובה וההצטיינות הן בבית החולים והן בעשייה האקדמית" אמר ד"ר אמבון.