פרס "מנהל מצטיין" של משרד הבריאות לד"ר יוסי פיקל, מנהל מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו

1/8/2012

התואר "מנהל מצטיין בדרג התיכון 2011" במשרד הבריאות הוענק לד"ר יוסי פיקל, מנהל מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו. התואר מוענק מדי שנה לבעלי הישגים מיוחדים בשירות המדינה, כאות הערכה והוקרה על עשייה איכותית והנעה למצוינות בשירות.

 דב פסט, סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש במשרד הבריאות, ברך את ד"ר פיקל וציין: "אני מאמין כי הישגיך הניהוליים ישמשו אות ומופת לעמיתים בעבודה, ויניעו גם אותם לעבודה הישגית שתצעיד את שירות המדינה קדימה. שא ברכות ואיחולים להמשך עבודה פוריה ומהנה". ד"ר פיקל הוא רופא עיניים מזה 22 שנים, ומנהל את מחלקת העיניים במרכז הרפואי זיו מזה 9 שנים. הוא שירת בצבא כנווט מטוסי קרב. ב-1983 החליט לוותר על מקצוע התעופה, והחל ללמוד רפואה בפקולטה לרפואה בטכניון. הוא התמחה ברפואת עיניים בבית החולים רמב"ם בחיפה, ובשנת 1997 התמחה בניתוחי זגוגית ורשתית בסידני אוסטרליה. בין השנים 1997 ל- 2003 שימש כרופא בכיר במחלקת העיניים במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה.

מחלקת העיניים מקיימת פעילות אקדמית ענפה לסטודנטים לרפואה ולמתמחים ברפואת עיניים. היא אחראית להקמת החוג לרפואת עיניים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן ולהוראת סטודנטים מבית הספר לרפואה של הטכניון, מבית הספר לסיעוד שליד המרכז הרפואי זיו ומהחוג לסיעוד של מכללת צפת. המחלקה מוכרת על ידי המועצה המדעית למתן הדרכה להתמחות ברפואת עיניים. המחלקה עורכת מחקרים רבים, מפרסמת מאמרים בכתבי עת רפואיים בינלאומיים ומשתתפת בכינוסים ארציים ובינלאומיים.

נושאי המחקר העדכניים של המחלקה הם, למשל, נוזלי הלשכה הקדמית של העין; אפידמיולוגיה של גלאוקומה; מניעת AMD; לחץ תוך-עיני ואינטרפרון. כן שותפה המחלקה במחקרים של יחידת הכבד והיחידה הנוירולוגית במרכז הרפואי זיו.