יחידת החילוץ של חיל האוויר הישראלי 669 מאמצת את מרכז בריינין לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו

30/7/2012

יום כיף מיוחד נערך לילדי מרכז בריינין לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו על ידי יחידת החילוץ של חיל האוויר הישראלי - 669. לוחמי היחידה הזמינו את הילדים ליום ספורט שערכה היחידה על גדות נהר הירדן בקיבוץ שדה נחמיה. הילדים נהנו מהפעלות ספורט שונות, משחקי כדור, מרוצי שליחים, מסלולי מכשולים שנבנו על ידי לוחמי היחידה ומהפתעות ומתנות שחולקו להם.

חלק משמעותי מחוויית היום היה מפגש בין חיילים מתנדבים חולי סוכרת המשרתים ביחידה לבין נערים ונערות חולי סוכרת המטופלים במרכז בריינין. במסגרת המפגש הסבירו המתנדבים ביחידה למטופלים כיצד ניתן להתנדב ולהשתלב בצבא בכלל וביחידה 669 בפרט, למרות מחלת הסוכרת. מפקדי היחידה אמרו כי המתנדבים הסוכרתיים הם איכותיים במיוחד ותרומתם רבה, משום שהצטרפו ליחידה מתוך בחירה, עם רצון עז לתרום לצבא ולמדינה.

ד"ר אורנה דלי גוטפריד, מנהלת מרכז בריינין לסוכרת נעורים במרכז הרפואי זיו, הודתה בסיומו של היום המיוחד למפקדי היחידה והלוחמים: "כל צוות המרכז ואני, כמובן, מודים מעומק הלב ליחידה 669 על ששילבה את הילדים בפעילויות הספורט ונטעה בהם ביטחון וראייה שונה לקראת האתגרים שלפניהם. התמודדות עם מחלת הסוכרת היא אתגר לא-פשוט, במיוחד לצעירים, ועלולה להוביל לקשיים פיזיים ורגשיים רבים. ההשתתפות בפעילויות ספורט של יחידה מובחרת בצה"ל מביאה לשיפור הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות מול האתגרים, וזהו חלק חשוב מהתמודדות עם מחלת הסוכרת",

אמרה ד"ר דלי- גוטפריד. "ברצוני להודות גם לאגודה לסוכרת נעורים, שתרומתה הייתה בעלת ערך משמעותי לקיומו של יום זה, ולחברת ג'יימס ריצ'רדסון, שהעניקה שי נאה לילדים", הוסיפה ד"ר דלי גוטפריד.