טקס סיום שנת הלימודים בבית הספר המיוחד "זיו" בו החלו ללמוד תלמידים במשבר- שסיימו בחיוך ותקווה

14/7/2012

בבית הספר המיוחד "זיו", הפועל כחלק מהמחלקה לבריאות הנפש לנוער במרכז הרפואי זיו, חגגו את טקס סיום שנת הלימודים במסיבה שמחה, בהשתתפות התלמידים והוריהם. נכחו בטקס גם ראש העיר צפת, מר אילן שוחט והנהלת המרכז הרפואי, רופאים, אחיות, אנשי צוות, הורים ובני משפחה. בטקס העלו התלמידים מופע מוזיקלי של שירים שנכתבו והולחנו על ידם, והציגו תערוכה של עבודות אומנות וכתיבה יוצרת. כחלק מהאירוע המרגש הפעילו התלמידים בית קפה מעוצב, בו אירחו את המוזמנים וההורים בשתייה וכיבוד מעשה ידיהם.

ראש העיר צפת, מר אילן שוחט, ציין את העשייה המבורכת של בית הספר ואמר לתלמידים: "אתם הגיבורים האמיתיים".

גב' נגה בן ששון, מנהלת בית הספר, אומרת כי הוא ממשיך לפעול גם בתקופת הקיץ, אך חוגג מסיבת סיום כמו שאר בתי הספר ומעניק תעודות לתלמידים. "מסיבת הסיום חשובה מאוד לכולנו. התלמידים, בני נוער המאושפזים עקב משבר נפשי, התגייסו והעלו הופעה נפלאה, שעוררה התלהבות וגאווה בכולנו. זו היתה חגיגת כח, יכולת ותקווה, שהעניקה עוצמה לבני הנוער ולהוריהם והפגינה את יכולתם להתמודד ולהתגבר על הקשיים. חשוב מכך - היתה זו הזדמנות להכיר את ההתמודדות היומיומית של הנוער עם למידה ותפקוד, ולחזק את הישגם הגדול – לא להיכנע למשבר או למחלה, לבוא לבית הספר, ללמוד, ליצור ולהתקדם", אמרה בן ששון.

מסיבת הסיום היא חלק מהפעילות החשובה המתקיימת בבית הספר, ותוצאה של עבודה קשה ומתמדת של צוות מקצועי ומיומן. "בזכות עבודה קשה וצוות מצוין הפך בית הספר זיו עם השנים למקור תמיכה, למידה, שיקום וטיפול עבור בני נוער ומשפחותיהם, שבשל משברים נפשיים הביאו לכאן את ילדיהם לסיוע. אנו כאן כדי לחזקם ולתמוך בהם, בכדי שיוכלו להתמודד עם הקשיים בחיי היום יום ולחזור לשגרת חיים ולימודים. אנו פועלים כחלק ממערך המרכז הרפואי זיו, התומך בפעילותנו ושותף לתפיסתנו הרואה את הלמידה והטיפול בילדים ונוער כחלק בלתי נפרד מהמערך הרפואי", מוסיפה בן ששון.

בית הספר "זיו" מעניק שירותי חינוך וטיפול לילדים ונוער המאושפזים ומטופלים במרכז הרפואי זיו. אגפי בית הספר פועלים לצד המחלקה לבריאות הנפש לנוער ולצד הבית לטיפול-יום בהפרעות אכילה, במרפאה הפסיכיאטרית לנוער בפרויקט ייחודי למניעת נשירה, וכן בכיתות לימוד בבית החולים הכללי, בהן לומדים ילדים המאושפזים במחלקת הילדים ובמחלקות נוספות.

 לאחרונה זכה בית הספר "זיו" בפרס החינוך המחוזי לשנת הלימודים תשע"ב מטעם משרד החינוך. בנימוקיה ציינה ועדת הפרס את שיתוף הפעולה הנדיר והמוצלח בין המערכת החינוכית למערכת הרפואית, הפועלות ביחד לטובת התלמיד החולה.