שמחה במרכז הרפואי זיו: עלייה של 13% במספר הלידות בחודשים ינואר-ופברואר 2011 לעומת אותה התקופה ב-2010

חדרי הלידה החדישים ומחלקת היולדות המשופצת מושכים את קהל היולדות ללדת במרכז הרפואי
20/4/2011

המרכז הרפואי זיו רשם עלייה של 13% במספר הלידות בחודשים ינואר-פברואר 2011, לעומת אותה תקופה אשתקד. חדרי הלידה במרכז הרפואי זיו מעוצבים ברמת חמישה כוכבים ומשתרעים על שטח של 900 מ"ר. הם כוללים שלושה חדרי מיון ליולדות ושבעה חדרי לידה פרטיים מרווחים, ממוזגים ומצוידים בציוד עדכני ומתוחכם. כל אלה מאפשרים לידה בשיטות שונות, על פי רצון היולדת, כולל ג'קוזי ללידה טבעית במים.

בחדרי לידה אלו נרשמו 3,268 לידות בשנת 2010, בשנת 2009 - 3,000 לידות ובשנת 2008 - 2,800 לידות. בחדרי הלידה הושקעו 13.5 מיליון שקלים במימון משרד הבריאות וקרן לגסי הריטג'.

כדי לאפשר ליולדות ובני זוגן אינטימיות ופרטיות, נבנה מסדרון פרטי המיועד למעבר המלווים אל חדרי הלידה. לאחר הלידה נהנות היולדות מחדר התאוששות נוח ומאובזר, כולל שירותים ומקלחת צמודים ויחידת טיפול והנקה.

 

נעמה זיו, אחות אחראית בחדר הלידה, אומרת כי במרכז הרפואי זיו מעודדים נשים לתכנן לידה אישית: "אנו שמחים שבכל שנה גדל מספר התינוקות הנולדים כאן. אנו מזמינים את היולדות עם בני זוגן להיפגש עם הצוות הרפואי ולתכנן ביחד את הלידה הצפויה כדי לאפשר חוויה חיובית על פי העדפותיהם. לאחר הלידה נהנות היולדות משיטת "הביות הגמיש", שבה הן בוחרות האם לטפל בעצמן בתינוק לאורך היממה, או רק לכמה שעות במהלכה".

למחלקת היולדות מונה השנה מנהל חדש שעבר מהמרכז הרפואי הדסה ומתגורר עם משפחתו בגליל - ד"ר ענבר בן שחר, בן 51, מומחה ביילוד וגינקולוגיה, ששימש כרופא בכיר בהדסה במשך 20 שנה, ומשנת 2003 היה אחראי על תחום הגינקו-אונקולוגי בהדסה הר הצופים. הוא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית ובעל התמחות קלינית בתחום סרטן בנשים בבית החולים ע"ש JAMES בקולומבוס אוהיו, ארה"ב.