דבר המנהל


שלום רב וברוכים הבאים לאתר המרכז הרפואי "זיו",
למעלה ממאה שנים, המרכז הרפואי זיו,  מעניק שירותי רפואה לתושבי הצפון, למטיילים ולתיירים, לחיילי צה"ל וחיילי או"ם המשרתים באזור, ובשנים האחרונות אף מעניק טיפול רפואי הומניטרי מציל חיים לפצועי מלחמת האזרחים בסוריה . המרכז הוקם ב- 1910 במטרה ליטפל ביהודי צפת, עיר הקבלה, ומאז פועל לשיפור הבריאות של תושבי האזור על כל מגוון התרבויות והדתות. 
עובדי המרכז הרפואי זיו, הינם  תושבי האזור  ומשקפים את המרקם החברתי הייחודי בגליל , בכך יוצרים משפחה אחת מגוונת בעלת מטרה אחת והיא נתינת המענה הרפואי הטוב ביותר לקהילה המקומית ולכל הפונים.
במרכז הרפואי זיו אנו פועלים מתוך מחויבות מלאה לקידום בריאותם של תושבי האזור ועושים ככל הנדרש בין כותלי המרכז ובקהילה, בשיתוף פעולה עם המנהיגות המקומית וארגוני בריאות נוספים .

המרכז הרפואי זיו פועל למתן שירותי רפואה איכותיים בסטנדרטים גבוהים,  מתוך אמונה כי מגיע לכולם לקבל שירותי רפואה טובים וזמינים,  כאן ליד הבית,  ללא מעמסת הנסיעה למרכזים רפואים רחוקים.
בשנים האחרונות מרכזנו  נמצא בתהליך של צמיחה תשתיתית ומקצועית אשר במסגרתה מתווספים  שירותים רפואיים חדישים ומתקדמים בתחומים רבים כמו כגון: הדימות, הכירורגיה, האורולוגיה, הגסטרו ועוד. אנו צועדים צעדי ענק לעבר מיצובו  של זיו כמרכז הצפוני המוביל לטיפול בסרטן עם אמצעי אבחון וטיפול מהשורה הראשונה לצד מחלקות אשפוז ושאר השירותים הנדרשים.
אנו לא קופאים על השמרים,  ולצד פיתוח והכנסת שירותים חדשים אנו פועלים במרץ לקידום תחום המחקר הקליני והאקדמי מתוך תפיסת עולם כי במקצועות הרפואה והבריאות חובה לחפש כל דרך להטיב עם החולים ועם המטופלים. אנו עוסקים במלאכה החשובה של פיתוח וטיפוח דור העתיד באמצעות הוראת  סטודנטים, סטאז'רים ומתמחים לצד חיבור סינרגטי למוסדות האקדמיה בסביבה ובצפת הכוללים את הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ' בר אילן ואת המכללות האקדמיות ומכוני המחקר.

בחבל הארץ שלנו,  השלום המיוחל מתבושש לבוא ואנו מחויבים לאזרחינו ולחיילינו להיות מוכנים לעת חרום ולהמשיך לתת את המענה הרפואי לו ראויים אנשים אלה.
זוהי טעימה מההווי המיוחד שלנו בעיר הקודש צפת ובאזור היפה בצפון ישראל בתקווה שנוכל להרחיב ולספר עוד רבות על השליחות המקצועית והערכית הפועמת כאן מזה שנים רבות עם הפנים לעתיד ולדור הבא.

בברכת בריאות,

אל"ם (במילואים) ד"ר סלמאן זרקא
מנהל המרכז הרפואי זיו